Jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię?

Obowiązkowy element codziennej stylizacji, wyjątkowy prezent od ukochanej osoby, pamiątka rodzinna przekazywana z pokolenia na pokolenie – każda kobieta posiada w swojej szkatułce jakąś biżuterię. Wyjaśniamy jak zadbać o biżuterię, by mogła cieszyć nasze oko jak najdłużej.

Bardzo popularna biżuteria srebrna ma tendencję do czernienia. Czernienie biżuterii srebrnej spowodowane jest utlenianiem, na które największy wpływ mają światło oraz wilgoć. Z tego właśnie powodu najlepiej jest przechowywać biżuterię ze srebra z dala od tych czynników, w oddzielnych torebkach lub specjalnych zamykanych etui wyłożonych miękkim materiałem. Odpowiednie przechowywanie ochroni biżuterię także przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.
Jak większość biżuterii, tę ze srebra należy ściągać podczas snu, kąpieli, ćwiczeń na siłowni lub basenie oraz wykonywania prac domowych, aby nie narażać jej na uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne (pod wpływem niektórych detergentów). Zaleca się regularne delikatne polerowanie biżuterii srebrnej specjalną szmatką. Istnieją specjalne płyny do biżuterii srebrnej, których używanie poleca się w sytuacjach, gdy na powierzchni srebra pojawiły się plamy, których nie można usunąć ściereczką.
Zmiana koloru biżuterii srebrnej pozłacanej jest naturalnym zjawiskiem wynikającym ze ścierania się wierzchniej warstwy złota.
Wiele wzorów biżuterii srebrnej z naszej oferty pokrytych jest warstwą rodu, która sprawia, że produkt jest jeszcze bardziej błyszczący, trwały i nie zmienia koloru. Warstwa rodu również ulega naturalnemu ścieraniu.

Sprawdź naszą ofertę biżuterii srebrnej: https://giolly.pl/bizuteria/1/default/1/f_at_26_67/1

 

Przedstawiamy też kilka uniwersalnych zasad dbania o biżuterię niezależnie od tego z jakiego materiału została wykonana.

  • Nie zakładaj biżuterii (zwłaszcza na dłonie) podczas wykonywania prac domowych.
  • Silnie zabrudzoną biżuterię, która nie zawiera żadnych kamieni możesz wyczyścić stosując kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Ważne jest dokładne jej osuszenie za pomocą miękkiej ściereczki.
  • Biżuterię przechowuj w specjalnych etui lub materiałowych woreczkach.
  • Zdejmij biżuterię przed snem, nie noś jej podczas uprawiania sportu.
  • Nie spryskuj biżuterii perfumami ani innymi kosmetykami.
  • Zdejmij biżuterię przed myciem rąk oraz zastosowaniem kremu do rąk lub innych kosmetyków.
  • Obchodź się delikatnie ze swoją biżuterią, nie szarp podczas ściągania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl